Dinamikus súlyozású kereskedési stratégiák a momentum szolgálatában, avagy hogyan védekezhetünk a momentum hatás összeomlása ellen?

Csábráki, Dávid (2021) Dinamikus súlyozású kereskedési stratégiák a momentum szolgálatában, avagy hogyan védekezhetünk a momentum hatás összeomlása ellen? TDK dolgozat, BCE, Tőkepiac II..

[img]
Előnézet
PDF - Requires a PDF viewer such as GSview, Xpdf or Adobe Acrobat Reader
842kB

Absztrakt (kivonat)

Dolgozatomban a momentum hatás jelenlétét és jövedelmezőségét vizsgálom az amerikai részvénypiacokon 1980. december és 2019. október között. A Jegadeesh és Titman (1993) által definiált jelenség napjaink egyik legnépszerűbb kutatási témájává és trendkövető stratégiájává vált. Habár a momentum fennállása hosszú távon egyértelműen kimutatható az amerikai részvénypiacokon, jövedelmezősége nem bizonyul állandónak. A momentum ugyanis bizonyos időszakokban nagyon gyengén teljesít, sőt összeomlani is képes, amely nagyban befolyásolja a stratégia teljesítményét. Dolgozatomban a piaci állapottal összevetésben vizsgálom a jelenség alakulását, és arra a kérdésre keresem a választ, hogy miképp javítható a momentum stratégia jövedelmezősége. A kutatás folyamán olyan dinamikus súlyozású kereskedési stratégiákat definiálok, amelyek kihasználják a momentum hozamok előre jelzésére vonatkozó információkat. Az eredmények alapján azt találom, hogy definiált kereskedési stratégiák olyan környezetben is képesek szignifikáns havi átlaghozamot generálni, amikor a momentum hatás nem kimutatható. A dinamikus súlyozású stratégiák rendkívüli jövedelmezősége a havi átlaghozamokon túl a kumulált hozamokon, a Fama-French-féle (1992) háromfaktoros modell konstans paraméterén és az ex-post Sharpe-rátán keresztül is megmutatkozik.

Tétel típus:TDK dolgozat
További információ:1. díj
Témakör:Pénzügy
Azonosító kód:15531
Képzés/szak:Pénzügy
Elhelyezés dátuma:08 Máj 2023 12:06
Utolsó változtatás:08 Máj 2023 12:06

Csak a repozitórium munkatársainak: tétel módosító lap